Možnosti využití

Chytrý dům > Možnosti využití

Možnosti využití

Všechny části chytrého domu spolu navzájem komunikují, spolupracují a přizpůsobují se aktuálním podmínkám a vašim potřebám. Nemusíte tak řešit každou věc zvlášť. Jen si nastavíte, jak svoje bydlení využíváte, a vše ostatní se vašemu režimu přizpůsobí.

Osvětlení

Nastavte si osvětlení pro vaši aktivitu či náladu. Volba světla vám pomůže při soustředění, relaxaci, ale i při rozjetí té nejlepší party. Inteligentní osvětlení myslí za vás. Hlídá úsporu energie a nezapomíná ani na vaše pohodlí.

V chytrém domě můžete světla ovládat běžným vypínačem, vstupem z časovače, pomocí pohybového senzoru, nebo na dálku v telefonu, počítači či tabletu.

Žaluzie a rolety

Ovládejte jakýkoli typ žaluzií, rolet nebo markýz pomocí jednoho jediného tlačítka.

Chytrý dům se sám zastíní, aby nedošlo k přehřátí místností, nebo naopak maximálně využije solární energii pro úsporné vytápění. Umí za vás nastavit žaluzie tak, aby do domu pronikalo co nejvíce přirozeného světla, a v případě bouřky či silného větru automaticky vytáhne žaluzie do bezpečné polohy.

Regulace tepla

Díky chytrému domu můžete mít v každé místnosti různou teplotu v různý čas. Nemusíte myslet ani na větrání. Navíc spotřebujete jen tolik energie, kolik je přesně potřeba.

Chytrý dům zná vlastnosti každého pokoje, předpovědi počasí a ví, kdy má začít chladit či topit, aby v místnosti byla potřebná teplota. Už žádné návraty do vymrzlého domu a v létě už žádné dusno a horko v ložnici.

Zabezpečení

Chytrý dům má dokonalé zabezpečení pro každou místnost zvlášť. Kontrolu nad ním máte i na cestách.

Díky aplikaci se můžete podívat, kdo kdy vstoupil do domu, kdo zazvonil apod. Jedním stiskem zkontrolujete zavřená okna, zhasnete světla, vypnete TV i plotýnky v kuchyni a aktivujete alarm. Důležitá je dětská pojistka (můžete např. vypnout zásuvky, nebo zabezpečit bazén proti odkrytí).

Energie

Chytrá domácnost má nonstop dohled nad všemi zařízeními v domě. Sama odpojí od sítě největší žrouty energie. Dokáže využít elektřinu z domácí elektrárny. Praní či mytí myčky tak nechá až na dobu, kdy to bude zadarmo.

Reguluje také každou místnost zvlášť a s pomocí úsporných režimů neprotopí nic zbytečně. Ušetříte tak až polovinu nákladů za vytápění. Nechybí centrální ovládání pro světla a spotřebiče v místnosti.

Hudba

Nechte se probudit oblíbenou písničkou, nastavte vlastní zvuk zvonku u dveří, nebo se při příchodu do domu nechte pozdravit vybranou hudbou.

Stačí vám jedno zařízení a v koupelně si můžete užívat jazz, na terase rock a v dětském pokoji pohádky. Vaše sbírka hudby bude na jednom místě a lze ji rozšířit o Google play, Spotify, internetová rádia, stream, váš smartphone apod.

Rádi pro vás připravíme nezávaznou nabídku

X